▓▓ Žáci výtvarného ateliéru Mgr. Lenky Jeřábkové získali zlaté pásmo v ústředním kole!

Ústřední kolo 15. soutěžní přehlídky výtvarných oborů ZUŠ Oči dokořán s podtitulem Barva je dobrá se konalo 27. – 29. 9. 2024 v historických prostorách bývalého augustiniánského kláštera ve Šternberku.

Z krajského kola do celorepublikové soutěže výtvarných oborů postoupila skupinka našich mladých výtvarníků: Vendula Česalová, Eliška Čočková, Adam Grund, Gita Harabišová, Ludmila Julínková, Vojtěch Kapp, Pavel Krejčí, Daniela Turková, Barbora Fialová, Šárka Bučková. Pod pedagogickým vedením své učitelky Mgr. Lenky Jeřábkové vytvořili výtvarný projekt s názvem „Písmo jako výpověď o době, písmo jako výpověď o sobě“, který byl oceněn zlatým pásmem.

Výběr toho nejlepšího, co za poslední dobu vzniklo ve výtvarných ateliérech základních uměleckých škol České republiky, je možné v prostorách augustiniánského kláštera ve Šternberku navštívit až do září 2025.

Blahopřejeme k mimořádnému úspěchu pí uč. Mgr. Lence Jeřábkové a jejím žákům!

Přílohy: zlaté pásmo, foto kláštera a foto projektu na výstavě při vernisáži